2019-2020 Yaz Okulu Kapanan Dersler Hakkında (Güncel)

2019-2020 YAZ okulunda yeterli sayıda öğrenci kayıt olmadığı için kapanan dersler aşağıda belirtilmiştir.

MTM1511 Programlama Dilleri 1 (Gr.2)

MTM1512 Programlama Dilleri 2 (Gr.2)

MTM2562 Fark Denklemleri (Gr.1)

MTM3582 Matris Analiz (Gr.1)

MTM3651 İstatistik (Gr.1)

MTM3661 Matematik Lojik (Gr.1)

MTM4592 Bilişim Etiği (Gr.1)

 

   KAPATILAN DERSLER,  EKLE/SİL ve PARA İADESİ İŞLEMLERİ
  1. Yaz Okulunda açılan ve kapatılan dersler, ilgili birim tarafından 27 Temmuz 2020 (saat 12:00’ye kadar) tarihinde ilan edilecektir. Açılan derslerden ders bırakma (çekilme) / ders silme işlemi uygulanmaz, para iadesi yapılmaz.
  1. Sadece kapatılan derslerin para iadesi yapılır.
  1. Ekle/Sil günlerinde, kapatılan ders/ler yerine yeni ders/ler seçebilirsiniz. Kapatılan dersler dışında, kaydolunan dersten çekilme isteği kabul edilmez.
  1. 15 öğrenciden daha az başvuru olan dersler, (özel durumlar dışında) dersi açan bölüm tarafından kapatılır. Bu nedenle 27 Temmuz 2020 (saat 12:00’den sonra) tarihinde kapatılan dersleri mutlaka öğreniniz.
  1. Kapatılan dersler için Ek-2 de ki Para İade ve Ders Ekle-Sil Formu düzenlenmiştir. Kapatılan dersin yerine ders seçmek istemeyenler bu formu dolduracaklar ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Harç Bürosunun duyurusundaki yolu izleyeceklerdir.
  1. Kapatılan dersin yerine yeni ders seçmek isteyenlerin kapatılan ders için ödedikleri ücret, seçmek istedikleri yeni ders için ödeyecekleri ücreti karşılıyor ise, ders ekleme/silme işlemini (YTÜ Öğrencileri USIS üzerinden, Diğer Yükseköğretim Kurumları öğrencileri ise https://yazokulu.yildiz.edu.tr adresi üzerinden) sistem üzerinden gerçekleştireceklerdir.
  1. Kapatılan dersin yerine yeni ders seçmek istiyorsanız ve kapatılan ders için ödediğiniz ücret, yeni seçmek istediğiniz ders için ödeyeceğiniz ücreti karşılamıyor ise, (YTÜ öğrencileri ve diğer yükseköğretim kurumu öğrencileri) farkını https://yazokulu.yildiz.edu.tr üzerinden online ödeyerek yukarıda belirtildiği şekilde ders seçebileceklerdir.

 

Yaz okulunda kapanan dersleri seçmiş öğrencilerimiz,

https://yazokulu.yildiz.edu.tr üzerinden onay kaldırtıp tekrar güncel derslerinizi düzenledikten sonra (kapanan derslerinizi silip, tekrar yeni dersinizi seçmeniz) yeniden onaya sunmanız gerekmektedir.

YETKİLİ ONAYI KALDIRILMASI HK.

Sistem üzerinde ödeme yapıp onay alan öğrencilerimiz tekrar kredi ve saat bilgileri güncelleyip ödeme yapmaları için SİSTEM ONAYI kaldırtmaları gerekmektedir. Bunun için,

https://yazokulu.yildiz.edu.tr/ adresindeki sistem üzerinden ileteceğiniz mesajın konuya sadece "YOK" yazmanız ve açıklamaya "Yetkili Onayımın Kaldırılmasını talep ediyorum." şeklinde belirtmeniz yeterlidir.

Onayınız kaldırıldıktan sonra tekrar ödeme yapıp yetkili onayına sunulacaktır.

 

*Diğer bölümlerden tekrar ders alacak öğrencilerimiz, tekrar BAŞKA BÖLÜMDEN YAZ OKULU DERS ALMA DİLEKÇE.pdf formunu doldurup imzalı bir şekilde mtmblm@yildiz.edu.tr adresine dilekçelerini iletmeleri gerekmektedir.

*Sadece bölümümüzden ders alacak öğrencilerin herhangi bir dilekçe vermesine gerek yoktur. Sistem üzerinden ücret ödeyip onaylandıktan sonra USİS'ten dersleri seçmelisiniz.